O MNĚ

O tom kdo jsem, co dělám a proč

Dobrý den

Mé jméno je Otakar Prášek vystudoval jsem fotografii na "Vyšší odbornou školu reklamní a umělecké tvorby Michael" a získal tak titul DiS. V současné době jsem fotografem na volné noze (OSVČ). Fotografii se věnuji již osmým rokem, z čehož tři jako student fotografie. Člověk by si řekl "no to není mnoho", ale nevěřili byste jak velký pokrok může člověk za tu dobu udělat a to i přes to, že začínal v podstatě od nuly. Samozřejmě bych to nedokázal, bez podpory rodičů, především otce, také zapáleného do fotografie, a několika "mentorů", kteří se fotografií živí a měli dost ochoty a především trpělivosti aby mi pomohli se začátky a provedli mne těmito nemálo úskalími fotografie.

Mé Začátky

K focení jsem se dostal díky několika spolu souvisejícím věcem. Za prvé to byl můj otec, který se fotografii intenzivně věnoval již v době kinofilmu. Za druhé...Florbal, sport jemuž se věnuji od osmi let, kde jsme viděl první výborné fotografie zachycující akci a pohyb a kde jsem potkal (pro mě) prvního profesionálního fotografa Martina Flouska, který tehdy hrál za chlapský "A-tým" Chodova.

Právě tyto věci mě dovedli a posléze i udrželi u krásy zachycování pohybu a zmražování času do obrazů. První fotoaparát se, kterým jsem se setkal byl Canon na kinofilm, ale jako první se mi dostal do ruky Canon D450 a až nějakou dobu po něm jsem si troufl fotit i na kinofilm. Možná je to zvláštní, ale vlastně ani na začátku své fotografické vášně jsem si neprošel fází "střílení na automat", kdy většina lidí netuší co to jsou věci jako čas/clona/ISO... a pouze nechávají na fotoaparátu ať si dělá co chce. Naopak jsem již věděl co od těchto tří věcí očekávat a jak s nimi (aspoň částečně) nakládat. Dalo mi to však jinou věc..100% jistotu, že to co vyfotím je skutečně dílem mým a ne náhody. Postupem času mi však technika přestávala stačit a tak jsem se rozhlížel po něčem novém, nakonec jsem skončil u tehdy nového Nikonu D7000 ( který mi slouží dodnes.). Je možná zvláštní, že jsem přešel k jiné značce, ale Nikon v tu dobu nabízel lepší stroje v mé cenové hladině, navíc většina fotografů, které jsem znal ze světa sportu, měli Nikon.

Současnost

Od Září 2019 jsem se stal OSVČ. V dnešní době již vlastním lepší výbavu, nějaké ty objektivy,blesky..prostě to co by jste čekali. Mým nejnovějším přírůstkem se stal Nikon D500 (docela dost lidí se mě na něj ptalo tak možná na zkoušku na něj napíšu recenzi. ) Co se focení týče stále jsem zůstal, nejen díky florbalu, věrný sportu, lidem a k tomu jsem ještě přibral produktovou fotografii. nemůžu však zapřít, že díky škole se věnuji i ostatním aspektům fotografie jako je krajinářská fotografie, architektura, abstrakce....

Proč "Pulver foton"

Není za tím nic složitého, jedná se o volné přeložení mého jména do švédštiny Proč zrovna švédsky ?? Protože právě tam tato přezdívka vznikla. Díky florbalu jsme se do této hezké země podíval víckrát než jednou. Pro Švédy není jednoduché vyslovit české jméno a tak si ho po krátkém vysvětlení přeložili po svém a pouze k němu přidali přídomek, ještě nutno dodat, že se jednalo o stejně staré kluky jak jsem byl v té době já.